KONST / Litografier / Färglitografi 16228136
nr 1622 8136
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Komposition. Signerad, numrerad 68/150. Färglitografi. Bladets mått: 54x38 cm, yttermått inklusive ram: 74x58 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 27 maj 2024
kl 19:40:17
23/5 20:39:31
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson